You are here: Home / wiki / DazniKlausimai-FAQ

Kaip įrašyti atsisiųstą Linux atvaizdį (.iso failą) į CD ar DVD?

CD atvaizdžio failai (.iso formato) yra specialaus formato archyvai, turintys viduje realaus CD kopiją, todėl juos įrašinėti į CD reikia kitaip nei paprastus failus, pvz muziką ar nuotraukas. Naudokitės įrašymą iš .iso failų palaikančiomis programomis, pvz nemokama InfraRecorder? (http://infrarecorder.sourceforge.net - iš Windows OS) arba Brasero (iš Linux). Jei bandant įrašinėti gaunate įspėjimą, kad atvaizdis (.iso failas) netelpa į CD - įsitikinkite, kad išjungtas "multisession" režimas (kai kuriose CD įrašymo programose reik nurodyti, kad fiksuotų CD po įrašymo) - geriausia įrašinėti naudojant DAO/SAO (angl. Disk-At-Once/Session-At-Once) režimus.

Trumpos instrukcijos kaip įrašyti Baltix CD su laisva InfraRecorder? (http://infrarecorder.sf.net) programa. Paprasčiausia yra pasinaudoti InfraExpress? programa, kurią rasite Programų meniu->InfraRecorder?

 1. Paleidę InfraExpress? iš viršutinio meniu išsirinkite „*Kopijuoti*“ ir jums parodys pagrindines kopijavimo komandas.
 2. Paspauskite ant „Rašyti atvaizdo failą į CD“ ir atsiradusiame failo atidarymo dialoge išsirinkite Baltix-XXXX.iso failą
 3. Tuomet atsiradusiame CD įrašymo parametrų dialoge išsirinkite „*Session-At-Once (SAO)*“ rašymo būdą bei uždėkite varnelę ant "Fiksuoti CD po įrašymo" ir paspauskite mygtuką "OK"
 4. Jei rašo, kad netelpa į CD - nueikite į kortelę "Sudėting." ir uždėkite varnelę ant "Ignoruoti laikmenos dydį"

Įsirašiau Linux CD, tačiau nežinau ar gerai atsisiunčiau Linux CD ir ar kokybiškai įsirašė į CD diską, kaip patikrinti ar gerai atsisiunčiau Linux CD ir ar gerai įsirašė?

Baltix Linux CD, kaip ir dauguma kitų Linux versijų, turi galimybę patikrinti failų kontrolines sumas. Patikrinti ar CD yra geras rekomenduojame kiekvieną kartą prieš įdiegiant. Paprasčiausias būdas yra iš pradinio CD startavimo meniu pasirinkti punktą „Patikrinti, ar nėra CD defektų“ (ar „Patikrinti CD vientisumą“) ir paspausti "Enter" klavišą. CD taip pat galima patikrinti iš veikiančios Linux OS su komanda "cd /cdrom && md5sum -c md5sums.txt" bei iš Windows OS, parsisiuntus laisvą MD5SUMMER programą iš http://md5summer.org :

 1. Pasileidus md5summer reik paspausti „My Computer“ ir tada ant Baltix CD, ir paspausti mygtuką „*Verify sums*“, kaip pavaizduota http://md5summer.org/images/main.jpg
 2. Paspaudus „*Verify sums*“ mygtuką, atsidarys failo atvėrimo dialogas ir tame dialoge paspauskite 2 kartus ant failo md5sum.txt - tuomet atsidarys tikrinimo dialogas, kuriame bus tikrinimo progresas ir kiek klaidų rasta, žr.: http://md5summer.org/images/summing.jpg

Jei gerai įsirašė tai tikrinimas užtrunka kokias 5 minutes, o jei CD sugadintas, tai gali ir ilgai tikrinti...

Kaip patikrinti ar gerai veikia kompiuterio pagrindiniai komponentai - procesorius, operatyvioji atmintis (RAM) ir kt.?

Baltix/Ubuntu CD/DVD diskų bei įdiegtos sistemos pradiniame meniu yra punktas „Patikrinti operatyviąją atmintį (RAM)“ („Test memory“, po įdiegimo vadinasi „*memtest86*“), jį išsirinkus su klaviatūros rodyklėmis ir paspaudus "Enter" pasileidžia memtest programa, kuri maždaug per valandą (priklausomai nuo atminties kiekio bei kompiuterio greičio) patikrins kompiuterio operatyviąją atmintį (RAM) bei procesoriaus veikimą. Atminties testus galite baigti, kai stulpelyje „*Pass*“ (skaičius žemiau jo) bus 1. Kompiuterio atmintis (RAM) bei procesorius bus geri, jei stulpelyje „*Errors*“ (skaičius žemiau jo) yra 0 praėjus visus testus (kai „Pass“ pasidaro 1 ar daugiau.), žr.: http://memtest.org/pics/i875-big.gif

Jei atminties tikrinimo programa nustoja tikrinti be jokio pranešimo („pakimba“) arba išsijungia nepaspaudus jokio klavišo - tuomet jūsų kompiuterio atmintis (RAM), procesorius (ar jo aušintuvas) arba pagrindinė plokštė yra sugedę. Tokiu atveju patikrinkite ar gerai veikia procesoriaus, maitinimo bloko ir kiti ventiliatoriai, ar nėra uždulkėję procesoriaus bei pagrindinės plokštės radiatoriai, o jei su aušinimu viskas gerai - pakeiskite operatyviąją atmintį (RAM).

Kaip patikrinti ar kietasis diskas ar kita kompiuterio laikmena yra gera (ar nėra blogų sektorių)?

Patikrinti ar kietajame diske ar kitoje laikmenoje (pvz USB atmintuke) nėra blogų sektorių galite su badblocks komanda - terminale įvykdykite:

sudo badblocks -s -v /dev/sda

Vietoj /dev/sda įrašykite norimo patikrinti disko įrenginio (arba įrenginio skirsnio) failo vardą, jį galite sužinoti pasileidę „Diskų skirsnių tvarkymo“ (Partition Editor, gparted) programą, tai dažniausiai bus /dev/sda, /dev/sdb arba /dev/hda, /dev/hdb ir pan.

Nerodo kai kurių DVD filmų, kartais įkišus DVD diską gaunu klaidos pranešimą "Programa Totem netikėtai liovėsi veikusi"

Ubuntu bei Baltix (iki 2.1 versijos) dėl su patentais susijusių priežasčių nerodo užkoduotų DVD diskų. Kad juos rodytų reikia įsidiegti libdvdcss2 paketą, kurį galite atsisiųsti iš ftp://ftp.akl.lt/Linux/Baltix/Baltix-Ubuntu-packages/dvdcss/ arba iš

deb http://www.debian-multimedia.org stable main paketų saugyklos (šią saugyklą galite įjungti nuėję į Sistema->Administravimas->Programinės įrangos šaltiniai (Software Properties).

Kaip persikopijuoti (importuoti) video iš skaitmeninės vaizdo kameros (FireWire?/IEEE1394 sąsaja) ?

Darbui su skaitmenine vaizdo kamera bei skaitmeniniu video (.dv, .dif, .avi bei .smil formatais) Baltix/Ubuntu OS naudojama Kino programa, kurią rasite "Garsas ir vaizdas" (Multimedia) kategorijoje. Paleidę šią programą pasirinkite kortelę "Capture" dešinėje pusėje ir tuomet paspaudę mygtuką "Capture" bus pradėtas video importavimas iš skaitmeninės vaizdo kameros per FireWire?/IEEE1394 sąsają.

Jei mygtukas "Capture" yra neaktyvus - tuomet patikrinkite ar Kino programos nustatymuose (meniu "Edit"->"Preferences"), kortelėje "IEEE 1394" dv1394 įrenginio nustatymas rodo į teisingą įrenginį. (Baltix 2.0 versijoje šiame laukelyje turėtų būti įvesta "/dev/dv1394-0")

Patogiam darbui su skaitmenine vaizdo kamera reikia nustatyti, kad iš kompiuterio būtų galima valdyti vaizdo kamerą - Kino programos nustatymuose (meniu "Edit"->"Preferences"), kortelėje "IEEE 1394" turi būti nurodytas teisingas AV/C įrenginys (Baltix 2.x versijose turi būti nurodyta /dev/raw1394).

Jei nurodžius teisingą AV/C įrenginį vistiek neleidžia valdyti video kameros su Kino programa, patikrinkite ar jums leidžiamas įrašymas į /dev/raw1394 failą: komanda touch -a -c /dev/raw1394 turi nerašyti jokių klaidų, priešingu atveju leiskite grupėje video esantiems vartotojams valdyti prie FireWire?/IEEE1394 sąsajos prijungtus įrenginius - įvykdykite komandą sudo chown :video /dev/raw1394 bei faile /etc/udev/rules.d/40-permissions.rules eilutėje, prasidedančioje KERNEL=="raw1394", nustatykite GROUP="video".

Kaip padaryti, kad norimo tipo failai (pvz. .RTF dokumentai) automatiškai atsidarytų su kita programa (pvz. su OpenOffice?) ?

Norėdami atidaryti failą su kita programa, nei numatyta standartiškai, failų tvarkyklėje (nautilus) spauskite ant failo dešinį pelės klavišą ir iš atsidariusio meniu išsirinkite "Savybės", tuomet "Savybių" lange pasirinkite kortelę "Atverti su" ir joje pasirinkite norimą programą. Jei kortelės "Atverti su" programų sąraše nerandate norimos programos - paspauskite mygtuką "Pridėti"

Kaip atstatyti Linux startavimo programą (grub boot loader) ? (įdiegus populiarią operacinę sistemą ji ištrynė Linux startavimo programą ir todėl Linux daugiau nebestartuoja)

Dažnai netobulos operacinės sistemos ištrina Linux startavimo programą (grub boot loader) iš disko ir todėl po tokių sistemų įdiegimo dingsta galimybė paleisti įdiegtą Linux iš disko. Linux startavimo programą galima paprastai atstatyti paleidus Linux iš CD (LiveCD?). Paleidę Linux sistemą iš Baltix CD paspauskite ant "Kompiuteris" (iš viršutinio meniu išsirinkite Vietos->Kompiuteris ir tuomet susiraskite pagrindinį Linux skirsnį (partition) - t.y. skirsnį, kuriame yra boot aplankas. Tarkim suradote, kad skirsnis idedisk-2 turi boot katalogą. Tuomet pasileiskite "Sistemos monitorių" (iš viršutinio meniu išsirinkite Sistema->Administravimas->Sistemos monitorius) ir jame pasirinkite kortelę "Įrengimai". Šioje kortelėje yra parašyta koks yra atitinkamo disko skirsnio įrenginys bei prie kokio aplanko jis prijunktas. Tarkim pamatėte, kad anksčiau surastas idedisk-2 skirsnio įrenginys yra /dev/hda2 ir jis yra prijungtas prie aplanko /media/idedisk-2. Disko įrenginys bus toks pats kaip ir skirsnio įrenginys, tik be skaičiaus gale, pvz. šiuo atveju bus /dev/hda. Kai žinome disko įrenginį bei aplanką, prie kurio prijungtas pagrindinis disko skirsnis tereikia pasileisti "Terminalą" (iš viršutinio meniu išsirinkite Programos->Reikmenys->Terminalas) ir jame įvykdykite tokią komandą:

sudo grub-install --recheck --no-floppy --root-directory=/media/linux-skirsnio-prijungimo-aplankas /dev/disko įrenginys Pvz. aukščiau minėtu atveju komanda būtų:

sudo grub-install --recheck --no-floppy --root-directory=/media/idedisk-2 /dev/hda

Jei viskas įvyko sėkmingai, tuomet įvykdę grub-install komandą turėtumėte pamatyti maždaug tokį tekstą apačioje:

*Installation finished. No error reported.

This is the contents of the device map /media/idedisk-2/boot/grub/device-map. Check if this is correct or not. If any of the lines is incorrect, fix it and re-run the script 'grub-install'.

(hd0) /dev/hda*

Kaip padaryti, kad Windows (NTFS) disko skirsnyje leistų įrašyti bei ištrinti informaciją?

Daugumoje Linux sistemų Windows NTFS disko skirsniai yra prijungiami tik skaitymo režimu, kadangi iki 2005-07-20 nebuvo laisvų stabilių, failų įrašymą ir ištrynimą palaikančių NTFS valdyklių (driver) Linux sistemoms. Baltix 2.0 ir naujesnėse sistemose yra įdėtos trečios kartos NTFS valdyklės - ntfs-3g, kurios pilnai palaiko NTFS failų sistemą. NTFS-3G valdyklės įjungiamos taip:

Failų tvarkyklėje (iš viršutinio meniu išsirinkite Vietos->Kompiuteris) paspauskite ant "Failų sistema", nueikite į etc aplanką ir paspaudę dešinį pelės klavišą ant fstab failo pasirinkite "Atverti prisijungus atministratoriu". Tuomet:

/etc/fstab faile pakeiskite ntfs į ntfs-3g (iki Baltix 2.0 versijos naudokite ntfs-fuse)

(jei Windows NTFS tipo skirsnyje nematote failų su lietuviškom ar rusiškom raidėm pavadinime - tuomet toje pačioje eilutėje po defaults įrašykite ,locale=lt_LT.UTF-8, o jei tas nepadeda: ,locale=lt_LT

Daugiau informacijos apie Windows NTFS skirsnių palaikymą Baltix/Ubuntu OS rasite http://wiki.ubuntu.com/ntfs-3g

Kaip padaryti, kad Windows OS galėtų matyti Linux disko skirsniuose įrašytą informaciją?

Kad po Windows OS galėtumėte matyti Linux (ext3 ar ext2) skirsnius reikia į Windows OS įdiegti papildomas programas, pvz.:

Ext2 File System Driver for Windows, iš http://www.ext2fsd.com (http://sf.net/projects/ext2fsd) atsisiųskite exe ir jį paleidę įdiekite.

Ext2 Installable File System for Windows, iš http://fs-driver.org/download.html atsisiųskite exe failą ir jį paleidę įdiekite.

Virtual Volumes, iš http://www.chrysocome.net/virtualvolumes atsisiųskite exe failą ir jį paleidę įdiekite

Daugiau informacijos ir programų, skirtų Linux skirsnių palaikymui Windows OS rasite http://wikipedia.org/wiki/ReiserFS bei http://wikipedia.org/wiki/Ext3

Kaip sukonfigūruoti kad pasileistų grafinė aplinka ? --Mantas, Tue, 10 Jul 2007 01:48:22 +0300 reply

Jei jums dėl kokių nors priežasčių (pvz pakeitus vaizdo plokštę) nepasileidžia grafinė aplinka (xserver) - prisijungę tekstiniame režime įvykdykite komandą:

sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg

Kaip įdiegti Broadcom bevielio tinklo (wireless) valdykles ? --Mantas, Tue, 04 Sep 2007 21:23:42 +0300 reply

Kaip įdiegti Broadcom bevielio tinklo (wireless) valdykles, pvz. Broadcom Corporation BCM4318(AirForce? One) 802.11g Wireless LAN ?

 1. Jei naudojam Baltix 3.0/Ubuntu 7.10 ir turim internetą - įdiegiam bcm43xx-fwcutter paketą
1a. Įdiegimo metu atsiradusiam dialoge uždedam varnelę ant "Fetch and extract firmware ?"
 1. Jei naudojam senesnę versiją Baltix ar Ubuntu versiją - įdiegiam bcm43xx-firmware_1.3-1ubuntu2_all.deb iš http://ubuntu.cafuego.net/dists/feisty-cafuego/bcm43xx/

Naudojantys Broadcom Dell Wireless 1390 Mini-PCI Card irgi turėtų įsidiegti bcm43xx-firmware (veikia su Baltix 2.7 arba atnaujintu Ubuntu 7.04 branduoliu) - daugiau infos apie tai: http://www.linux-geek.org/index.php/2007/04/22/dell-1390-native-linux-driver-how-to-updated

Perkraukite kompiuterį, jei tai nepadės - skaitykite instrukcijas https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/bcm43xx

Nepriima apsauginio rakto Anglono instaliavimo metu --antanassn, Tue, 18 Sep 2007 08:01:31 +0300 reply

Neseniai įsidiegiau Baltix 2.7. Bandžiau susiinsialiuoti legalų Angloną naudodamasis Wine paketu, skirtu Windows sistemos programoms instaliuoti. Instaliavimo metu kažkodėl nepriima Anglono apsauginio rakto, rašo, kad neteisingas. Nežinau kur problema, gal kas irgi buvote atsidūrę panašioje situacijoje.

**Draiveriai kai kuriems Canon Pixus/Pixma bei EPSON Color LASER
spausdintuvams** --Mantas, Thu, 15 Nov 2007 15:00:01 +0200 reply

Draiveriai kai kuriems rečiau naudojamiems Canon Pixus/Pixma bei EPSON Color LASER spausdintuvams rya čia: http://mambo.kuhp.kyoto-u.ac.jp/~takushi/

vyrishkis --krasovskis, Sun, 02 Dec 2007 19:00:27 +0200 reply

kaip nuo darbastalio pašalinti kompiuterio, tinklo serverio, šiukšlinės, contol centro iconas...

Įdėti paaiškinimus kaip įjungti mikrofoną - kaip garso reguliatoriuje įjungti mikrofono nustatymus --Mantas, Sat, 29 Dec 2007 04:58:30 +0200 reply

Mikrofonas turėtų veikti iškart, tereikia garso reguliatoriuje įjungti atitinkamus nustatymus - paspauskite 2 kartus ant garsiakalbio ikonos viršuje dešinėj pusėj (šalia laikrodžio) ir tada pasirinkite iš meniu "Keisti->Nustatymai". Garsumo reguliatoriaus nustatymuose reikia uždėti atitinkamas varnas, čia jau nuo garso įrenginio priklauso, pvz aš uždedu ant "Microphone", "Mic Boost", "Internal Mic" ir "Internal Mic Capture", kituose kompuose būna "Mic select" ar "Input Source" ar pan. Kai įjungsi reikiamus nustatymus tai garsumo reguliatoriaus lange atsiras daug įvairių reguliatorių bei jungiklių - pažaisk ten įjungdamas ir pagarsindamas viską, kur yra žodis Mic arba Microphone. Dėl webcam tai aš naudoju Cheese programą, kuri yra nuo Baltix 3.0 / Ubuntu 7.10 versijos.

Kaip atstatyti ištrintus failus (nuotraukas, dokumentus ar pan.)? --Mantas, Mon, 11 Mar 2008 18:24:41 +0200 reply

Ištrintų duomenų atstatymui yra skirta photorec programa - paleiskite terminale (Programos->Reikmenys->Terminalas) komandą: sudo photorec

Prieš paleisdami photorec išdidinkite (maximizuokite) terminalo langą per visą ekraną.

problemos kraunant PC iš CD-ROM --Modikas, Wed, 23 Apr 2008 16:14:42 +0300 reply

Bandau idegti i savo kompa Asus A2500L (dabar yra WinXP?) Ubuntu 7.10. Kraunant einu i DOS (spaudziu f2), meniu lauke einu i Boot, nustatu, kad krautusi is ATAPI CD-ROM (suteikiu pirmenybe), issaugoju f10, kompas toliau krauna, atpazista CD (kabina), ekrane pasirodo uzrasas (?) - Boot from ATAPI CD-ROM: 1.44 MB Diskette. Toliau lygtai tvarkoje, atpazista CD-ROM, jo drive. Bet kazkelintoje eiluteje vel kazkokia nesamone - write through drives: A B Galiusiai paskutine eilute [DR-DOS]? A:> Bandau ieiti i D:(nes ten kaip ir CD-ROM), viskas ok, bet toliau nepriima jokios komandos ar failo pavadinimo is esancio CD, raso visiems zinoma :( uzrasa - Command or file name not recognized. Lygiai ta pati padariau suteikdamas pirmanybe USB FDD (Flash disk drive), bet situacija pasikartojo identiskai. Padekit kas galit.

Ar įmanoma įdiegti Baltix į USB atmintinę --arkan, Tue, 07 Oct 2008 14:25:05 +0300 reply

Kartais patogiau OS krauti iš USB atmintinės. Ar yra galimybių tai padaryti?

Ar įmanoma įdiegti Baltix į USB atmintinę --Krizas, Sun, 19 Oct 2008 20:30:57 +0300 reply

Galima ir instaliuoti į USB raktą, galima ir paleidinėti iš USB rakto. Pats naudojau USB raktą vietoj CD-ROM. Instrukcija yra čia: https://wiki.ubuntu.com/LiveUsbPendrivePersistent . Pats naudojau Unetbootin. Viskas veikė.

Kaip atnaujint Baltix iki naujos Ubuntu bazės (pvz iš Baltix 2008/Ubuntu 8.04 iki Ubuntu 8.10 ver.)? --Mantas, Tue, 10 Feb 2009 17:54:52 +0200 reply

Kartais reikia atnaujinti Baltix iki naujos Ubuntu bazinės versijos neperinstaliuojant iš naujo. Kadangi Baltix yra 100% suderinamas su Ubuntu, tai ir atnaujinimas daromas lygiai taip pat, kaip atnaujinant Ubuntu. Pvz. jei jūs naudojate Baltix 2008 (Ubuntu 8.04 pagrindu), tai galite labai paprastai atsinaujinti iki naujos Ubuntu 8.10 versijos - taip pat kaip ir atnaujinant Ubuntu:

 1. Nueikite į Sistema->Administravimas-> "Programinės įrangos saugyklos" ir įjunkite galimybę atnaujinti iki "normalių" (ne LTS) leidimų (normal releases).
 2. Paleiskite Sistema->Administavimas->"Atnaujinimų tvarkytuvė" ir paspauskite atnaujinimo iki naujo 8.10 leidimo mygtuką.
 3. Nešalinkite papildomų paketų kai atnaujinimo pabaigoje pasiūlys pašalinti nereikalingus paketus - jei pašalinsite tai ištrins daugumą Baltix paketų ir liks iš esmės standartinis Ubuntu ...

Kaip prisungti prie wi-fi? --Burkulis, Sat, 29 Aug 2009 17:55:38 +0300 reply

As turiu linux Baltix dar tik keleta dienu ir noriu issiaiskinti kaip prisijungti prie wi-di routerio "belkin"

nelas45 --nelas45, Thu, 08 Oct 2009 11:00:06 +0300 reply

robertastt --robertastt, Sun, 18 Apr 2010 11:09:40 +0300 reply

Instaliavau Baltix.Įvedus vardą ir slaptažodį daugiau nebesikrauna.Padėkite.

robertastt --robertastt, Sun, 18 Apr 2010 16:34:57 +0300 reply

Jungiant per Failsafe GNOME išmeta pirmą vieną lentelę: Konfiguracijos serveryje įvyko klaida.(/usr/lib/libconf 2-4/gconf-sanity-check-2 baigė darbą,grąžino kodą 256),o po to kitą: Nautilus negalėjo sukurti reikiamo aplanko"/home/robertas/.nautilus". Prieš leisdami Nautilus sukurkite šį aplanką,arba nustatykite reikiamas teises,kad Nautilus galėtų jį pats sukurti. Jungiant per Failsafe terminalą gaunu užrašą: To run a comand as administrator(user"root"),use"sudo<comand>". See"man sudo_root"for details

Džiugas --jatawis, Sat, 15 May 2010 15:32:41 +0300 reply

Rašoma, kad „Baltix Desktop“ nuo 4.1 versijos turi ir LXDE grafinę aplinką (štai šaltinis http://wiki.lxde.org/en/Baltix). Kaip man įsijungti ne GNOME, o LXDE aplinką (Prisijungimo lange nerandu LXDE)

numiro --egis, Thu, 03 Jun 2010 01:57:23 +0300 reply

Baltix projektas akivaizdžiai numiro. Baltix puslapis nebeatnaujinamas bent pora metų, si8loma susigražinti mokesčius už OS, tačiau šis įstatymas jau panaikintas beveik du metai, siūloma nusipirkti baltix 3.x versiją, BMS-e , kurio jau seniai nebėra ir tokios versijos jau niekas nenaudoja. Lauiam nesulaukiam - niekaip nesugebama išleisti 9.10 versijos. Puse metų kabo bandomoji, kai jau ubuntu 10 yra. Tai geriau jau sąžiningai atsisveikinkite ir uždarykite kontorą, o nenervinkite nuolat laukiančių vartotojų.

dar gyvas --dz0, Thu, 01 Jul 2010 13:13:35 +0300 reply

svetainė tai apmiro, bet projektas dar gyvas https://launchpad.net/~baltix ir laiks nuo laiko žvilgtelkit http://ftp.akl.lt/Linux/Baltix/

... --Mantas, Mon, 09 May 2011 12:41:53 +0300 reply

Nuo 2010 metų Baltix Linux startavimo programos (grub2 boot loader) atstatymui reiktų naudot šią komandą:

sudo grub-install --root-directory=/media/0d104aff-ec8c-44c8-b811-92b993823444 /dev/sda

If you get BIOS warnings try: sudo grub-install --root-directory=/media/0d104aff-ec8c-44c8-b811-92b993823444 /dev/sda --recheck

Kaip pakeisti prisijungimo lango (gdm) fono paveikslėlį Baltix 2010-2011 (Ubuntu 9.10-11.04) ? --Mantas, Thu, 08 Sep 2011 09:24:26 +0300 reply

Kaip pakeisti prisijungimo lango (gdm) fono paveikslėlį Baltix 2010-2011 (Ubuntu 9.10-11.04) ?

Paprasčiausiai paleiskite GNOME išvaizdos nustatymų programą gnome-appearance-properties kaip naudotojas gdm:

xhost +SI:localuser:gdm sudo -u gdm dbus-launch gnome-appearance-properties xhost -SI:localuser:gdm

Kaip pakeisti prisijungimo lango (gdm) fono paveikslėlį Baltix 2010-2011 (Ubuntu 9.10-11.04) ? --Mantas, Thu, 08 Sep 2011 09:25:54 +0300 reply

Prisijungimo lango (gdm) fono paveikslėlį Baltix 2010-2011 (Ubuntu 9.10-11.04) sistemose pakeisite paleidę GNOME išvaizdos nustatymų programą gnome-appearance-properties naudotojo gdm teisėmis:

xhost +SI:localuser:gdm sudo -u gdm dbus-launch gnome-appearance-properties xhost -SI:localuser:gdm
subject: (replying)