You are here: Home / wiki / Baltix technologija

Baltix GNU/Linux technologija

Baltix yra daromas Ubuntu LiveCD? technologijos pagrindu šiek tiek ją patobulinus (pridėta galimybė įdiegti į kietą diską bei dar keli patobulinimai)

Ubuntu LiveCD? technologija iš esmės yra paprasčiausias debian-installer'is, kuriame pridėtas vienas papildomas modulis (casper-udeb_NN.udeb paketas), kuris paleidžia suspaustoje filesystem.cloop byloje esančią Debian/Ubuntu ar suderinamą Linux sistemą.

Trumpai paaiškinsiu kaip vyksta Baltix (ir kitų debian-installer pagrindu padarytų CD) sistemos startavimas iš CD:

  1. Pradžioje pasikrauna labai minimali debian(ubuntu) sistema iš install/initrd.gz ir initrd.gz esantis init skriptas startuoja debian-installer'į (dar vadinamas ubuntu-installer ;), (galima padaryti gunzip initrd.gz ir tada mount -o loop initrd /mnt ir pamatysit kas ten viduj)
  2. Debian-installer'is yra modulinis dalykas, o jo moduliai yra .udeb paketai ;)
  3. Tada debian-installer aptinka cdrom ar kokį kitą media, kur yra dists katalogas ir jo pakataloge yra Release byla ir dar /debian-installer/binary-i386/Paskages byla (čia i386 architektūros kompams, jei bus koks Apple kompas tai ieškos /debian-installer/binary-powerpc/Packages, jei Athlon64 - tai /debian-installer/binary-amd64/Paskages ir t.t.)
  4. Toje Packages byloje yra visa informacija apie prieinamus debian-installer komponentus (.udeb paketus).
  5. Tada suinstaliuojamas toks debian-installer komponentas anna, kuris dirba panašiai kaip apt-get ir jis suinstaliuoja (sukrauna į atmintį) kitus reikiamus komponentus
  6. tų komponentų yra daug ir gerų ;), pvz. tinklo hardware detektinimo, tinklo konfigūravimo, disko dalinimo ir t.t.
  7. vienas tų komponentų iš jų yra casper-udeb, jis atlieka LiveCD? startavimo darbą - sukuria vartotoją, prijungia /casper/filesystem.cloop byloje esančią bylų sistemą, padaro chroot į ją ir startuoja Linux OS iš ten :)

Taigi, iš principo visas Baltix gyvena filesystem.cloop byloje, ją keičiant galima nesunkiai pritaikyti Baltix GNU/Linux savo poreikiams, žr.: http://www.ubuntulinux.org/wiki/LiveCDCustomizationHowTo

Kadangi Baltix naudoja debian-installer (ubuntu-installer) technologiją, ją nesunkiai galima panaudoti ne tik startavimui iš CD bet ir įdiegimui į kietąjį diską ar pan.. Tam yra parašytas live-installer modulis (komponentas), žr.:

http://launchpad.net/products/live-installer/ bei http://gnome-ev.de/index.php/GNOME_LiveCD/Documentation/LiveCDInstaller


comments:

Klausimas -- Fri, 10 Nov 2006 22:30:34 +0200 reply
ar šitą svetainę tvarko lietuviai?

Atsakymas -- Tue, 14 Nov 2006 00:48:04 +0200 reply
Manau, kad Lietuviai. Nuo to kas nors keičiasi?

garsas --ta2kas, Tue, 01 Jul 2008 21:42:18 +0300 reply
sweiki,kaip susitvarkyt garsa?kur galeciau parsisiusti draiverius?dekui
subject: (replying)